Hledat
|

Babišovo strašení novou totalitou je blábolení, opřel se lidovec Zdechovský do lídra opozice

Aktuality   |  12.09. 2023

Atmosféra v Poslanecké sněmovně by se doslova dala krájet. K opozičním obstrukcím, které blokují projednávání zákonů, se přidaly slovní kulomety. Lídr ANO Andrej Babiš neváhal obvinit vládu Petra Fialy ze zavádění nové totality. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský pro ŽivotvČesku.cz takové tvrzení ostře odmítl. Babišovo hnutí podle něj straší lidi a předvádí hloupý marketing.

"Hnutí ANO Andreje Babiše bohužel takto opakovaně blábolí. Oni neznají význam slova totalita. Za mě je to jenom strašení lidí a neskutečně hloupý politický marketing," uvedl Zdechovský na dotaz ŽivotvČesku.cz, zda opravdu naši zemi ovládla nová totalita pod vládní taktovkou.

Babiš přišel se silným obviněním minulý týden při jednání Poslanecké sněmovny, argumentoval tím, že vládní koalice obsadila všechny významné funkce, a do »štrozoku« nové totality přidal i veřejnoprávní média.

"Tahle nová totalita a ta média postupují společně. To je vidět, jak oni mluví, jak kladou otázky a vlastně o čem mluví," prohlásil Babiš na schůzi poslanců. Nebyla to ostatně jediná vypjatá chvíle. Lídr ANO už stačil označit ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka za nulu a parazita a šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou jako prodejkyni mobilů.

Právě ministr Dvořák se už proti slovům o nové totalitě ohradil. "Musím jako ten, kdo prožil totalitu, zásadně protestovat proti brutálnímu, sprostému zneužívání tohoto výrazu ve snaze kritizovat současnou vládu," řekl šéf evropského resortu a připomněl Babišovu minulost před rokem 1989.

Opoziční ANO a SPD nakonec v pátek zcela zablokovaly práci na zákonech, nelíbilo se jim, že neuspěly jejich návrhy na doplnění programu jednání. Poslanci ANO chtěli řešit pro změnu výroky lidoveckého místopředsedy Sněmovny Jana Bartoška, že Babiš představuje bezpečnostní riziko. Zákonodárci se tak k rokování po vynucené pauze sejdou v úterý 12. září odpoledne.

Zdroj: Život v Česku

https://zivotvcesku.cz/babisovo-straseni-novou-totalitou-je-blaboleni-oprel-se-lidovec-zdechovsky-do-lidra-opozice/