Hledat
|

Broumovská farnost zavádí možnost elektronických darů na záchranu místních kostelů prostřednictvím QR kódů

Tiskové zprávy   |  12.12. 2023

Broumov - Broumovská farnost oznámila inovativní krok směrem k získávání finančních prostředků na záchranu svých historických kostelů. Nyní mají návštěvníci a obdivovatelé místních unikátních památek možnost přispět elektronicky prostřednictvím QR kódů.

S cílem zachovat a restaurovat místní kulturní dědictví se farnost rozhodla přijmout moderní technologický přístup. Od prosince mohou návštěvníci formou QR kódu jednoduše a rychle poslat dar ve výši 200 korun přímo na záchranu a obnovu kostelů.

Zvolená částka bude využita k spolufinancování oprav a záchraně historických broumovských kostelů, které jsou nejen architektonickým pokladem, ale také důležitou součástí kulturního dědictví tohoto regionu.

Farář Martin Lanži, který se v minulosti výrazně angažoval ve záchraně těchto nádherných kostelů, vyjádřil nadšení ohledně nového způsobu získávání finanční podpory. "Elektronická možnost darování nám umožní přijímat podporu rychleji a efektivněji. Jsme vděční za každý příspěvek, který nám pomůže zachovat a obnovit naše kulturní poklady pro budoucí generace," uvádí farář Lanži.

„Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo QR platby zavést už před vánočními svátky. V době Adventu jsou lidé štědřejší a každá koruna pomáhá. Vnímám to jako velký posun, protože čím dál méně lidí u sebe nosí hotovost, a proto kolikrát nepřispějí, přestože by chtěli,“ říká velký podporovatel obnovy broumovských kostelů, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Broumovská farnost vyzývá všechny, kdo mají zájem podpořit záchranu těchto výjimečných kostelů, aby využili nové možnosti přispívání prostřednictvím QR kódů. Pro další informace a možnost přispět navštivte webové stránky farnosti nebo kontaktujte přímo faráře Martina Lanžiho.