Hledat
|

Europoslanci hovořili o migrační krizi. Neumíme deportovat, řekl Zdechovský

Rozhovory a články   |  11.01. 2024

Migrace je jedno z nejzásadnějších témat na poli evropské politiky. Moderátorka Háta Sassmannová ho v první debatě v rámci rubriky Naše Evropa rozebrala s europoslanci Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL), Ondřejem Knotkem (ANO) a Mikulášem Peksou (Piráti). Zákonodárci řešili například o přerozdělování migrantů či o zvládání vyhošťování. Debaty vám budeme přinášet každý měsíc v červnu 2024.

Nový migrační pakt Evropské unie na konci roku schválili europoslanci. Kompromis upravuje postupy, které členské země EU povedou v boji proti migraci. Dohoda se má týkat zejména toho, co mají jednotlivé státy dělat s migranty, kteří se už nachází na jejich území.

Podle pirátského europoslance Mikuláše Peksy je kompromis šancí na řešení situace. "Je to výsledek té dlouhé a bouřlivé debaty, která se vede od roku 2015. Konečně máme po všech těch tahanicích na stole kompromis, který ten problém snad vyřeší," doufá Peksa.

Oproti tomu má europoslanec Tomáš Zdechovský kritičtější názor. "Ten kompromis je rozhodně nedostatečný. Buďme rádi za aspoň nějakou dohodu, ale tato dohoda nepokrývá všechny problémy, které bychom chtěli řešit. Pakt nebere v potaz nárůst migrantů, což je podle mě velký problém, se kterým dohoda vůbec nepočítá," tvrdí Zdechovský.

Zdroj: TV NOVA

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/536393-velka-debata-europoslancu-jak-zvlada-evropska-unie-resit-migracni-krizi?campaignsrc=tn_clipboard