Hledat
|

Ficova slova o Kyjevu? To řekne jen idiot, míní Zdechovský. Ostrou kritiku přidal i Vondra

Rozhovory a články   |  29.01. 2024

Že v Kyjevě není válka, řekne jen idiot. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Reagoval tak na tvrzení slovenského premiéra Roberta Fica, který prohlásil, že ve zmíněné metropoli panuje „absolutně normální život“. Za slova o Ukrajině, která se již dva roky brání ruské agresi, Fica kritizoval i europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

„Jestli Robert Fico řekl, že v Kyjevě není válka, tak ta slova jsou idiotská. Něco takového řekne jen idiot,“ kritizoval Zdechovský ve vysílání CNN Prima NEWS. Lidovecký politik tak reagoval na výrok slovenského premiéra, který v úterý zpochybnil fakt, že v hlavním městě Ukrajiny probíhá konflikt. Podle Fica v metropoli panuje „absolutně normální život“.

Nutno zmínit, že Kyjev stejně jako mnoho dalších ukrajinských měst čelí pravidelně ruskému bombardování. „Celá Ukrajina je zasažena válkou. Bojuje, aby její občané přežili,“ upozornil Zdechovský. Tvrzení o normálním životě v Kyjevě Fico vypustil krátce před plánovanou cestou na Ukrajinu.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/ficova-slova-o-kyjevu-to-rekne-jen-idiot-mini-zdechovsky-ostrou-kritiku-pridal-i-vondra-423796