Hledat
|

Hádka o eurovolby: Zlepšíme životní úroveň, slibuje Zaorálek. Nezměníte nic, vytkl Zdechovský

Rozhovory a články   |  19.12. 2023

Máme dekadentní vládu, která běžným lidem v této zemi nepomůže. I přes Evropu se dá lidem pomoci, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS lídr kandidátky SOCDEM do evropských voleb Lubomír Zaorálek. Mimo jiné chce prosadit například změny u emisních povolenek a zlepšit životní úroveň lidí. Europoslanec Tomáš Zdechovský mu pogratuloval k pozici lídra a popřál mu, aby se do Evropského parlamentu dostal. Pak by podle něj totiž viděl, že většinu svých plánů neprosadí.

Sociální demokracie (SOCDEM) v úterý představila kandidátku pro volby do Evropského parlamentu, lídrem bude bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Chtějí zastupovat zájmy lidí vůči současným zkorumpovaným politickým elitám. „Máme dekadentní vládu, která běžným lidem v této zemi nepomůže. První volby, které jsou, jsou volby evropské. I přes Evropu se dá lidem pomoci,“ popsal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Zaorálek.

Prosadit prý chce například změny u emisních povolenek. „Můžeme dokonce domácnostem vrátit část toho, co dneska prodělávají na cenách energií. Je také dost důležité, abychom se bavili o tom, jak budeme zacházet s tím, co se na nás valí v podobě zelené dohody, která představuje asi 900 miliard korun. Dá se také hodně udělat pro životní úroveň lidí,“ sdělil lídr kandidátky SOCDEM.

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) to ale není tak jednoduché. „Ohledně změn emisních povolenek, to by musela provést vláda, která by to musela navrhnout skrze Evropskou komisi. Vy tohle v Evropském parlamentu nezměníte. Gratuluji vám k pozici lídra a držím vám palce, abyste se do Evropského parlamentu dostal, abyste zjistil, že spoustu z toho, co jste říkal, fakt v Evropském parlamentu nezměníte,“ sdělil Zdechovský.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/hadka-o-eurovolby-zlepsime-zivotni-uroven-slibuje-zaoralek-nezmenite-nic-vytkl-zdechovsky-420209