Hledat
|

Neratovický kostel potřebuje vodu

Tiskové zprávy   |  03.12. 2020

Neratovice – Neratovice byly komunisty záměrně založeny jako města bez kostela, což chtějí změnit místní farníci a další nadšenci. Aktuálně se proto snaží sehnat zbývajících zhruba 90 000 Kč, aby kostel nebyl na suchu. Přesněji mohli zaplatit pořízení vodovodní přípojky, aby v kostele a přidruženém pastoračním centru mohla téct voda.

Právě je prováděno zasíťování pozemků pro stavbu a chybí peníze na vodovodní přípojky. Z celkové ceny 220 000 Kč se již mezi farníky a od drobných dárců vybralo 130 000 Kč a zbývá tedy dovybrat ještě 90 000,“ sděluje detaily europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je společně s režisérem Jiřím Strachem patronem projektu. Sbírka pro tento dílčí cíl probíhá přes platformu darujme.cz.

Kostel bude mít významný společenský přesah. Poskytne zázemí farnosti, kde i mladí připravují program pro ostatní, a učí se tím zodpovědnosti, vzájemné ohleduplnosti, pomoci a respektu. Kostel tak přispěje k podpoře zralé občanské společnosti, sociální vnímavosti a prevenci kriminality. Zázemí kostela bude ale k dispozici pro aktivity všech lidí z okolí. Stavba bude sloužit pro pořádání koncertů, výstav a svateb, okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace.

Jitka Fialová

Více informací:
https://www.darujme.cz/vyzva/1201769