Hledat
|

Ohavnost a plivanec do tváře. Zdechovský se opřel do Peksy kvůli přirovnání k nacistům

Aktuality   |  10.05. 2023

Příspěvek Mikuláše Peksy (Piráti) na Twitteru, ve kterém přirovnal evropské konzervativce k nacistům, pobouřil část jeho kolegů z europarlamentu. Lidovec Tomáš Zdechovský ho ve vyjádření pro CNN Prima NEWS označil za ohavnost a na sociální síti po Peksovi žádal omluvu, Veronika Vrecionová (ODS) zástupce Pirátů poprosila, aby mlčel. Podle Peksy jde o nepodstatnou hádku na Twitteru a na výzvy reagovat nehodlá.

Pod příspěvkem na twitterovém účtu Europarlament přehledně, který informoval, jak hlasovali čeští europoslanci ve věci obchodování s žraločími ploutvemi, se strhla vřava. Vše odstartoval komentář Jana Zahradila (ODS), ten oznámil, že nemohl hlasovat, protože mu rekonstrukce mostu mezi Kehlem a Štrasburkem neumožnila dostavit se na jednání včas. Na to Peksa reagoval, že se jedná o „klasický problém mnoha evropských konzervativců s mosty přes řeku Rýn“ a přidal koláž s nacisty a odpáleného mostu.

To pobouřilo Zdechovského. „Veřejně se omluv. Můj děda byl konzervativec a byl v koncentráku a ty jsi mu právě plivnul do obličeje. Že tě hanba nefackuje,“ vzkázal kolegovi na Twitteru. Následně se zástupce KDU-ČSL vyjádřil i pro CNN Prima NEWS. „Peksa si stěžuje, jak se lidé na Twitteru verbálně napadají, a pak vypálí takovou ohavnost. Doporučil bych mu, aby příště nejprve napočítal v duchu nebo klidně nahlas do deseti, než napíše status, kterým urazí půlku uživatelů,“ sdělil. „Kdyby to slyšeli lidé na venkově, hnali by ho klacky. Jestli si takhle představuje kultivování prostředí na sociální síti, máme se na co těšit,“ dodal.

Peksův příspěvek se nelíbil ani Vrecionové. „Kolega z Pirátské strany přirovnává konzervativce k nacistickým důstojníkům. Prosím vás, už dost,“ vyzvala ho na stejné sociální síti. Pirátský europoslanec však necítí potřebu na výtky reagovat. „Jsou to jen nepodstatné hádky na Twitteru,“ uzavřel pro CNN Prima NEWS.

Zdroj: CNN Prima News

https://cnn.iprima.cz/peksa-prirovnal-evropske-konzervativce-k-nacistum-zdechovsky-zada-omluvu-346301