Hledat
|

PODCAST | Debata: 30 let jednotného trhu EU a budoucnost EU, migrace a aktuální konflikty na Ukrajině a v Izraeli

Aktuality   |  28.11. 2023

Na facebookovém profilu serveru EuroZprávy.cz dnes proběhla debata zaměřená na téma 30 let jednotného trhu EU a budoucnost EU s europoslancem za KDU-ČSL Tomášem Zdechovským. Krátce poté následoval podcast zaměřený na aktuální konflikty na Ukrajině a v Izraeli. Na záznam se můžete podívat v článku.

V letošním roce oslavila Evropská unie 30. výročí vzniku vnitřního trhu, který patří ke klíčovým prvkům ekonomické integrace. Jaké jsou výhody onoho jednotného evropského trhu a co přináší pro členské země EU a pro firmy působící na tomto trhu?

Nejen na to v debatě odpovídal český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem prestižního Výboru pro zahraniční věci (AFET) a Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), náhradním členem ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a předseda parlamentní delegace pro státy Střední Asie (DCAS).

Po debatě následoval podcast zaměřený na aktuální válečné konflikty na Ukrajině a na Blízkém východě, migraci i bezpečnost EU a ČR.

Téměř dva roky trvající konflikt na Ukrajině ovlivňuje dění nejen na východ od našich hranic, ale také ve velké části Evropy. Zásadním způsobem promluvil do vztahu mezi Evropskou unií a Ruskem, mezi NATO a Ruskou federací. Jak dlouho vydrží podpora Západu a udrží se Ukrajina před ruskou agresí? Je Evropa v bezpečí?

Během války na Ukrajině vypukl na Blízkém východě další konflikt. Teroristický útok palestinského Hamásu na Izrael šokoval celý svět, zároveň znamená výrazný geopolitický problém. Skončí izraelská vojenská operace eliminací Hamásu? Co bude dál? Jak tento konflikt ovlivní mírové procesy s okolními státy, o které se v posledních letech snažil Izrael? Odpovědi najdete ve vše přiloženém videu.

Zdroj: EuroZprávy.cz

https://eurozpravy.cz/podcast/debata-30-let-jednotneho-trhu-eu-a-budoucnost-eu-migrace-a-aktualni-konflikty-na-ukrajine-a-v-izraeli.m8xyp04l