Hledat
|

Region Znojemska se úspěšně představil v Bruselu

Tiskové zprávy   |  17.11. 2019

Brusel – Znojmo je české veřejnosti dobře známé jako historické město s výtečným vínem a vyhlášenými okurkami. Po tomto týdnu je region známější i v Bruselu. V Pražském domě se totiž konalo velké představení Znojemska europoslancům z různých zemí, investorům, zástupcům Komise i Rady a také novinářům. Akci zorganizoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), aby regionu pomohl v dalším rozvoji a bruselským kolegům ukázal, jak oblasti prospěly dotace pro moravskou vinnou stezku.

„Představit bruselské odborné veřejnosti Znojemsko nás napadlo při jednání s vedením města o možnostech dalšího rozvoje oblasti. Domluvili jsme se proto se zastoupením Prahy v Bruselu a v reprezentativních prostorech Pražského domu uspořádali akci, jíž se zúčastnilo přes sto lidí,“ přibližuje detaily europoslanec Tomáš Zdechovský.

 „Jsem rád, že jsme mohli náš region v hlavním městě evropské legislativy představit a prezentovat tak úspěchy České republiky. Odvážím si mnoho podnětů, kontaktů a nápadů na nové projekty,“ komentuje akci starosta Znojma Jan Grois (ČSSD), který do Bruselu přivezl i tradiční moravskou cimbálovku.

Jitka Fialová