Hledat
|

Zpravodaj europoslance Tomáše Zdechovského - leden 2021

Aktuality   |  19.01. 2021

Rok 2020 byl jedním slovem mimořádný, a protože radši hledám pozitiva než negativa, chtěl bych se soustředit spíše na to, co se povedlo. Situace s koronavirem se od října začala znovu zhoršovat, proto jsem se rozhodl pomáhat v berounské nemocnici jako sanitář na covidovém oddělení následné péče. Byl jsem tam 3 týdny a sloužil dvanáctihodinové směny. Po absolvování výcviku aktivních záloh jsem považoval za svoji povinnost zapojit se. Přes vánoční svátky i Silvestr jsem pak znovu pomáhal na infekčním oddělení v domově seniorů v Třebechovicích, kde přes všechna opatření bohužel onemocněl téměř celý personál a více než polovina klientů.

Při tom všem samozřejmě bylo stále nutné věnovat se i parlamentní práci, která se nezastavila a musel jsem si směny proto plánovat vždy tak, abych se mohl zúčastnit jednání i dálkových hlasování. Díky tomu se podařilo hnout třeba se situací na Liberecku, kde byla protiprávně povolena další těžba v polském dole Turów sotva kilometr od českých hranic, kvůli čemuž 30 000 občanů trpí nedostatkem vody i zhoršením životního prostředí. Pak se podařilo pomoci třeba s různými sbírkami - na lék pro vážně nemocnou maminku nebo při sbírání peněz na zvonohru. Obrovskou radost mám i z pokroku při obnovování železničního nádraží v Moldavě a celé trati do Německa.

Celkově bych chtěl ještě říct, že minulý rok byl dobrý i k tomu se na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, co je opravdu důležité. Člověk si uvědomil, že tu musí být předně pro své nejbližší, když ztratil jednoho ze svých spolužáků. Doufám, že i Vy si z roku 2020 odnášíte hlavně to pozitivní a jste připraveni jít vstříc příležitostem, které nám nabídne rok 2021.

Tomáš Zdechovský