Search
|

Internship in European Parliament

Would you like to meet closely the dynamic working environment of the European Parliament? Do you want to take part in important political negotiations and explore activities of a politician? Internship at our office could be an ideal opportunity! You would be monitoring the work in relevant parliamentary committees, provide organisational support to the team and communicate with media and other stakeholders. There is no way you would be making a coffee for us, that is our own business. The internship usually takes about 3-6 months and is reimbursed to cover your living costs in Brussels. Thank you for your interest and we are looking forward to get in touch with you. In case you have not made your mind yet, go ahead and read about the experience of our former trainees.

European parliament
Ondřej Sojka

Ondřej Sojka

January 2020 - April 2020

Zaslat přihlášku do výběrového řízení do kanceláře europoslance Tomáše Zdechovského pro mě bylo velkou výzvou. Jako student druhého ročníku bakaláře, tudíž de facto maturant, jsem měl obavu z nedostatku kvalifikace. K mému velkému, a nutno říct nadmíru příjemnému překvapení jsem úspěšně složil všechny přijímací testy, a e-mail z Evropského parlamentu s potvrzením stáže jsem dlouhé desítky minut nevěřícně pročítal a hledal ono pověstné „ale“.

Dne 6. ledna jsem nastoupil na stáž v Evropském parlamentu do kanceláře koordinátora frakce EPP ve výboru CONT a místopředsedy výboru EMPL. Na rozkoukání nebyl čas, celý tým mě bez zbytečných odkladů vrhl přímo do víru parlamentní práce, o kterou od samého začátku věru nouze nebyla. Po stážistech je požadovaná vysoká míra profesionality, iniciativy, notná dávka kreativity a zejména vlastní zápal pro věc. Odměnou jim je neméně profesionální zacházení a pocit, že jsou doopravdy funkčním kolečkem toho promazaného stroje, kterým tato kancelář bez sebemenších pochyb je.

Zkušenosti, které mi stáž dala, v žádných knihách či učebnicích nezískám. Jsem proto nesmírně věčný, že jsem měl možnost zažít Europarlament na vlastní kůži. Tak dynamické pracoviště s tak různorodou a tolik zodpovědnou prací nikde jinde nenajdete. 

Petr Tomčiak

Petr Tomčiak

January 2020 - March 2020

V září roku 2019 jsem jako obvykle přemýšlel, jak si zpestřit vysokoškolské studium, jak získat nové zkušenosti a něco se naučit. Odpověď jsem našel na webových stránkách Tomáše Zdechovského – byla to nabídka stáže od ledna 2020. Po krátkém váhání jsem se poslední možný den přihlásil a na konci výběrového řízení jsem se dozvěděl, že poletím do Bruselu.

Přišel první pracovní den. Seznámil jsem se budovou Parlamentu a dostal jsem přístupové heslo a své pracovní místo. Tehdy to celé začalo. Až do konce mojí stáže nebyla chvíle, kdy bych se mohl nudit, nebo že bych nevěděl, co mám dělat. Spousta dokumentů k pročtení, příprava podkladů, či pozměňovacích návrhů, nebo každodenní vyřizování mailové korespondence. Práce bylo dost, ale jak se říká: „Když práce baví, je hned z půlky hotovo.“ 

Když zrovna nebyl pracovní den a také nepršelo, poznával a ochutnával jsem Brusel. Tady je nutno podotknout, že Brusel není město „pro dietáře“. S vůni hranolek, waflí a čokolády na každém rohu se, pokud nemáte silnou vůli, hubnout skutečně nedá. 

Čas utíkal nestandartně rychle a najednou byla stáž u konce. Během tří měsíců jsem se toho mnoho naučil a spoustu pochopil. Dostal jsem možnost pracovat jako integrální součást týmu a podílet se na skutečné práci europoslance. Jednoduše zkušenost, která vydá za několik semestrů ve škole.

Pavel Faus

Pavel Faus

August 2018 - December 2018

V bruselské kanceláři Tomáše Zdechovského jsem jako stážista pracoval čtyři měsíce. Výraz pracoval se skutečně hodí, neboť mi pan Zdechovský i celý jeho tým umožnil plné zapojení do všech probíhajících aktivit. Jako opravdový člen týmu jsem měl možnost nahlédnout do tvorby evropské legislativy, účastnil jsem se řady setkání se zahraničními delegacemi, a také se pomáhal s přípravou projevů a písemných vyjádření publikovaných na stránkách pana poslance. Práce v kanceláři Tomáše Zdechovského rozhodně není jednotvárná a nejde o obsluhování kopírky! 

Rád bych také vyzdvihl profesionální, a zároveň přátelskou atmosféru celého týmu, díky které mi ani trochu nevadilo chodit do práce brzy ráno a vracet se občas skutečně pozdě večer. Kancelář zkrátka pracuje, dokud není splněno. 

Stáž bych určitě doporučil všem, kteří studují mezinárodní vztahy, evropská studia nebo politologii a mají zájem srovnat teoretické znalosti z učebny se skutečnou praxí v institucích EU. Kancelář Tomáše Zdechovského Vám toto srovnání skutečně umožní!

Are you interested in internship in European Parliament? Let us know.